Maďarský ohař štěňata / Hungarian Vizsla Puppies (English below)

NOVINKA!!!!!

Další štěňátka "vrh B" v naší chovatelské stanici Ginger Angel plánujeme k odběru na jaře 2021. Štěňátka se narodila 26.1.2021.

------------------------------------------------------------------------------------------

 

30.5.2013

Arnie má své webovky: zde
Axel má také své stránky: zde

30.3.2013

Uteklo to jako voda a naši odchovánci jsou v nových domovech. Všichni mají moc sympatické páníčky. Novým majitelům přeju trpělivost s výchovou, důslednost při cvičení a od začátku pečlivost. Aby vás neodradily nějaké neúspěchy na výstavním poli či u loveckých zkoušek (i ty k tomu patří). A hlavně aby bylo o všechny kluky postaráno s maximální péčí a láskou. Takovou, jakou dáváme my Nellince a Tapíkovi. PROSTĚ PŘEJU VÁM MOJE ZLATÍČKA VŠECHNO NEJ NEJ NEEEEEEJLEPŠÍ V NOVÉM ŽIVOTĚ !!!!!!!!!!!!!

28.3.2013

Tak mám spoustu novinek o odchováncích. Barnabášovi a ani Axelovi se nestýská. Mají tolik nových vjemů, že nestačili ani postřehnout, že už nejsou na Moravě. Axík má dokonce už své webové stránky: http://axel-ginger-angel.webnode.sk/ a do budoucna ho čekají velké plány, tak snad se zadaří!  Bruno pozná o víkendu velkou zahradu. Amonek už je starý mazák a doma zná podle fotek každý kout. No a Arnie? Tak na toho se upnula celá naše rodina, protože je tu sám samotinký, bez čtyřnohých kámošů. Takže my (dvounozí) mu vracíme lásku čtyřnásobně.

27.3.2013

Doma máme už jen 3 budulínky. Včera jsem byla v Praze osobně vyřídit rodokmeny a při té příležitosti jsme předali novým majitelům Bruna (Arona), který má teď svůj domov na Karlštejnsku. Cesta byla naprosto v pohodě- většinu jízdy Bruník prospal. Když jsem vysedla z auta, tak to ani nepostřehl a pěkně si chrupkal dál. Nakonec se ukázalo, že když je sám, není zas tak hyperaktivní a naopak je moc hodný. Dneska budu předávat další 2 pejsky a v sobotu nás čeká loučení s posledním pejskem Arniem.

22.3.2013

Dneska odjel z naší smečky Amonek. Mám zprávy, že cestu autem zvládl v pohodě, tak snad bude taková i jeho první noc. Amonek mi moc chybí, ale vím, že se bude mít velice dobře u nových pánečků a hlavně bude mít individuální výcvik. Což čertík malý moc potřebuje. Ostatní pejsci pojedou z domu až příští týden.

21.3.2013

Včera byla celá smečka venku. Bylo krásné počasí, svítilo sluníčko a malým maďárkům se na zahradě moc líbilo. Nechtěli se vůbec unavit a pořád běhali, skákali, hráli si a opravdu si užívali volnosti. Když měli žízeň, tak jim Nelča dala mlíčko a pokračovali dál v hašteření. Po hodině jsme je vzali zpátky do porodny. Fotky vložím do galerie co nejdřív.

18.3.2013

Dneska jsme navštívili veterinární kliniku. Nejdřív pan doktor všechny budulínky prohlédl, prohmatal, naočkoval, otetoval a pak ještě Axíka očipoval. Nejbolestivější bylo pro hafany tetování, to si každý zařval, ale za dalších pár sekundách už o ničem žádný z nich nevěděl. Jinak na klinice se jim to zamlouvalo, běhali jak raraši, kousali sestřičce boty, prozkoumávali vše na co dosáhli. Za další 3 týdny, jak půjdou na další očkování do nových ordinací budou páni doktoři čubrnět, co za ostřílené psíky tam došlo smiley.

17.3.2013

Tak dneska se rozhodlo, kam se naše zlatíčka rozjedou do světa a jak na ně budou budoucí majitelé volat.

Zelený- Aron (alias Bruno) bude bydlet kousek od Karlštejna

Žlutý- Arnie pojede do Plzně

Černý- Aston (alias Barnabáš) bude bydlet střídavě v Opavě a Praze

Červený- Amon bude nejblíž, domov najde v Kojetíně

Modrý- Axel pojede do Bratislavy

16.3.2013

Ze štěňátek se vyklubali pěkní divoši... Nahráli jsme nové video:

13.3.2013

Zítra čeká naše kluky čtyřnohé velké focení a taky krácení drápků- už třetí. Jinak dravci jsou tak žraví, že jsem musela objednat další pytel pro psí miminka, které budou dostávat do jejich 2 měsíců. Po této době budou dostávat granule pro juniory: ROYAL CANIN MEDIUM JUNIOR a každý budoucí majitel dostane 3 kg těchto granulí s sebou.

9.3.2013

Dnes ráno jsem měla krásné probuzení - nejmenší pejsek s černým obojkem mě vzbudil tím, jak si začal hrát s peřinou. Tím asi naznačoval, vstaň a pojď si se mnou hrát. První jsem se hrůzou lekla, zda se mu něco nestalo, když zdolal překážku zhruba 40 cm na výšku. Ale všichni jsou jako gumídci, takže z jakéhokoli pádu se hned otřepou a dělají dál lumpárny. No každopádně to byl impuls přidat další a poslední čtvrtou laťku do porodny. Proč píši poslední? Protože jich víc už nemáme, takže doufám, že tuto překážku nezdolají. Nelča se do porodny i z porodny bez problému ladným skokem za malýma bubuškama dostane, takže když má dost mlíčka jde kojit věčně hladové krky.

8.3.2013

Hafíci dostali dneska poprvé pamlsek, který jim vyhrál Tapík na mezinárodní výstavě psů v Brně. Sušenka EUKANUBA by se měla dávat od 1-12 měsíců věku štěněte. Všichni pamlsek hned snědli a bylo vidět, že jim opravdu moc šmakuje. Nevím kolik je takových pamlsků teď k dostání pro štěňátka, ale když byla Nella malá, tak jich bylo jako šafránu.

6.3.2013

V galerii přibyly fotky z 5. týdne štěňátek.

4.3.2013

Během víkendu se toho událo víc. Malým se krátili podruhé drápky, přibyla 3. laťka a plyšová hračka na kousání. Hračka je hodně velká a všichni už ji umí aportovat. Až jsem úplně žasla, jak malé tělíčko unese mnohem větší věc, než jsou oni sami. Jak budulínci rostou, tak víc a víc chtějí prozkoumávat okolí, takže mají vycházky po koberci ve vedlejším pokoji....

1.3.2013

Malí hafani už vydávají takové zvuky, že si kolikrát říkáme, že se stala asi bratrovražda. Čím dál víc okusují všechno kolem sebe- živé i neživé. Maminčino mlíčko pijí jen na stojáka.

27.2.2013

Štěňátka se rozkoukávají v novém prostředí a jsou z toho trochu nesvá... Nahráli jsme krátké video:

26.2.2013

V porodně přibyla další laťka. Malým zrzavečkům už je porodna malá a chtějí víc prozkoumávat okolí. Už se těším, až se víc oteplí a podívají se poprvé do zahrady. Granulky máčené ve vodě všem moc chutnají, ale rýžečka jim nejede.

25.2.2013

Malí bobani dostali dnes navečer druhou dávku odčervovací pasty. Pan veterinář nám nachystal pastu s sebou, takže jsme ji všem aplikovali v prostředí jejich dočasného domova- porodny. Všichni poctivě spolkli svou dávku a ztráty byly opravdu minimální. Jelikož už všichni mají velké zoubky přejdeme zrovna na granulky máčené ve vodě. Dneska nám domů došel poslední 12kg pytel Royal Canin Medium Starter Mother & Baby dog. Takže mimča budou dostávat stejnou stravu jako jejich mamča. Váha malých je u všech kolem 2,5kg, takže všichni jsou opravdu kluci jak buci smiley.

24.2.2013

Všechny pejsky začneme přikrmovat, protože jejich mamča už má očividně míň mlíčka. Snad jim bude šmakovat. Zítra jdeme na druhé odčervení. Ještě krátké info kam všichni pejsi odjedou do nových domovů.

Aron alias Bruno (pejsek se zeleným obojkem) najde svůj domov u Prahy. Ostatní pejsci se rozjedou do měst: Bratislava, Kojetín, Opava- Praha, Plzeň.

21.2.2013

V galerii přibyly fotky štěňátek ze 3. týdne. Domů mi také poštou přišly předchystaná čísla pro tetování- Amon 4455, Arnie 4456, Aron 4457, Aston 4458, Axel 4459.

18.2.2013

Malým bobanům už rostou zoubky. Po hmatu jdou cítit jako jemné pilky.

Dneska byla pokořena váha 2kg.

Zelený- 2029g, Žlutý- 1824g, Černý- 1828g, Červený- 1924g, Modrý- 1888g

17.2.2013

Naše zrzavé komando začalo zdolávat překážky, a proto přibyla v porodně první laťka, aby už kluci zrzaví byli tam kde být mají. Při výměně podložek už jsme museli použít větší koš na přenášení, protože v tom starém byli už moc natěsno. Rostou nám opravdu jako z vody.

16.2.2013

Malí zrzaví andílci si spolu už krásně hrají. I s mamčou si víc rozumí a mazlí se s ní. Opravdu je to teď velká změna, víc vnímají okolí, vzájemně se spolu sourozenci různě oždibávají a taky mezi sebou jakoby bojují, projevují radost vrtěním proutků, hlad hlasitým vrkáním a únavu dlouhým zíváním. Prostě jsou to zlatíčka...

15.2.2013

Všechna šťeňátka už vidí a chodí s větší jistotou. Dnes je čeká 1. střihání drápků.

14.2.2013

Dnes oslavili malí narozeniny- 14 dnů na světě, fotky v galerii.

13.2.2013

Váhy jsou u všech bobanů vyrovnané- kolem 1,5kg.

Zelený- 1629g, Žlutý- 1445g, Černý- 1453g, Červený- 1488g, Modrý- 1484g

Největší novinkou je, že pejsci už se krásně udrží na nožičkách a pochodují z jedné části porodny do druhé. Taky už umí sedět a to nejdůležitější je, že vidí. U většiny jsou to škvírky, ale jeden teda koulí svýma modrýma očima celý den a zavře je jen na spaní. Zítra dodám další fotky- malí budou slavit 14 dní na světě!

12.2.2013

Včera dostali všichni malí broučci růžovou odčervovací pastu. Za 2 týdny budeme odčervení opakovat. Váhy štěňátek dám na internet dneska k večeru- všichni už váží přes 1kg! Takže přírůstky jsou opravdu znatelné. Nejvíce nenasytní jsou malí večer- to se mamča Nellča moc nevyspí. Takže přes den dohání spánek. Aby taky pořád nebyla Nella zavřená v pokoji s prckama, tak už začínáme s procházkama- včera byla venku 15 minut.

8.2.2013

Z porodny se vydávají čím dál víc hlasitější projevy, až z toho Nellča nevěřícně zírala odkud že ty zvuky jdou... Cvaldové už mají lehce přes kilo. Náznaky prvních krůčků už u všech proběhly v podobě zapření se o přední packy. Ale ještě ty nožky ne a ne unést tak těžké tělo, takže nakonec zase zůstali všichni u plazení. V pondělí půjdem na první odčervovací sirupek, tak jsem zvědavá, jak to malí zvládnou.

7.2.2013

V galerii přibyly nové momentky ze života štěňátek... Také už byly malým změněny barevné mašličky za rozeznávací obojky a už nevypadají jak mrňata, ale víc se blíží dospělým psíkům. Však už také slavili narozeniny- 1. týden života.

 

6.2.2013

Všech 5 malých Tapíků se má skvěle. Různě vrkají, kňurkají a dokonce už jeden i zaštěkl. Myslím, že už brzo začnou chodit a ne se jenom plazit a taky už co nevidět kouknou očkama na svět. Je to krása je pozorovat, člověk je může sledovat opravdu pořád. Letí to jako voda a zítra jim bude přesně týden. Hrdý otec Tap je ale ještě neviděl, přece jen se říká, že první týden je kritický, tak jsme nechtěli riskovat, že by malí bobani nedej bože něco chytli. Takže tu mají nonstop mamču Nellču a na blízku lidskou smečku.

 

5.2.2013

Štěnda se mají čile k světu. Jejich váhy jsou následující:

Zelený- 796g, Žlutý- 710g, Černý- 710g, Červený- 786g, Bez mašličky- 750g

 

4.2.2013

V galerii byly přidány nové fotky našich cvalíků...

3.3.2013

Omlouvám se budoucím majitelům štěňátek že jsem zatím neaktualizovala galerii, ale opět jsem byla na Mezinárodní výstavě psů v Brně. O to víc můžou být budoucí majitelé malých prcků hrdí jak nádherných výsledků jsme dnes s Tapíkem dosáhli. Po obhájení českého grandšampiona Tap vybojoval ještě BOB. Což znamená, že byl ze všech maďarských ohařů nejlepší a nakonec ještě v závěrečných soutěžích VII. FCI skupiny vyhrál III. místo. Poháry vezem domů celkem 3. Máme ohromnou radost, že se nám tak dařilo. Slibuju, že zítra, když budu mít víc času nafotím každého prcka zvlášť a vložím do galerie. Jinak malým během dneška začaly černat peřinky- původně je měli růžové, pupeční šňůra odpadla u některých na druhý den a jelikož jsem je dnes celý den neviděla tak jsou zase o kus větší. Až jsem je nemohla poznat, jací jsou macci. Taky pořád sají mlíčko a nebo odpočívají. Mamča Nelča s nima leží pořád v porodně a jde od nich jen na venčení. Tak to jsou ve zkratce zprávy ze 4. dne po narození malých mrňousků.

2.2.2013

Dnes jsme jeli na Mezinárodní výstavu psů DUOCACIB do Brna a Tap se mnou vyběhal Českého Grand Šampiona. Máme velkou radost, že hrdý otec obhájil tak krásný výsledek!

Nellinka se starala mezitím doma o malé andílky a kontroloval je můj taťka. Váha štěňátek druhý den po porodu je následující:

Zelený- 584g, Žlutý- 516g, Černý- 496g, Červený- 542g, Bez mašličky- 566g- bude změna na modrou!

1.2.2013

Včera jsme ještě k večeru jeli na kontrolní sono - jen pro jistotu. Pan veterinář prohlídal poctivě bříško, pohmatem i sonem a vše bylo v pořádku. Nella dostala ještě dávku oxytocinu na lepší pročištění a jeli jsme hned zpátky domů za malýma andílkama. Po cestě už byla celá nesvá, ale jak uviděla doma v košíku všech 5 zrzounků, byla zase spokojená.... Noc byla klidná, jen toho Nella moc nenaspí, protože malí jsou strašně žízniví a pořád sají mlíčko, ale to je dobře, aspoň pěkně porostou.

31.1.2013 (porod)

Máme štěňátka!!!! Jsou to kluci jak buci. Samí malí Tapíci....

První přišel na svět v 1:00 pejsek se zelenou mašlí, váha 456g.

Druhý přišel na svět pejsek ve 2:30, označen je žlutou mašlí, váha 408g.

Třetí přišel na svět pejsek ve 2:56, označen černou mašlí, váha 398g.

Čtvrtý pejsek vykoukl na svět ve 4:32, červená stužka, váha 434g.

Pátý pejsek se narodil v 5:00, váha 450g a není označen stužkou.

Maminka se o své děti pečlivě stará a každou minutou jde vidět, jak pejsci sílí a rostou.

 

30.1.2013 (60. den březosti)

V 8:00 klesla teplota na 37,4 °C. Nella si chystá porodnu, hrabe, podestýlá si víc na jednu stranu, celou noc už byla nervózní. Přírůstky očekáváme každým dnem. V 19:00 klesla teplota na 37,2°C, Nella už neměla moc chuť k jídlu je vidět, že porod se blíží.....

29.1.2013 (59. den březosti)

Jsme stále v očekávání. Nella už jen funí a leží. Tap už je taky celý nesvůj a příchod svých dětí čeká každým dnem.....

26.1.2013

Dnes je to přesně 8. týden březosti naší Nellinky, viz. foto v galerii. Minulý týden jsme dokoupili posledních pár chybějících věcí- linoleum na zem pod porodnu a podložky ve zdravotnických potřebách pro psí miminka. Digitální pokojový teploměr, barevné stužky, rozlišovací obojky na štěňátka, mléko do zásoby s dudlíkovou lahvičkou, probiotickou pastu, tablety s minerály, misku pro štěňata, hračky- to vše už máme nakoupené. Chybí nám jen donést ze sklepa radiátor na připojení do zásuvky, aby se malí zrzounci narodili do teplíčka a nebyla jim zima. Jména andílků na "A" už mám předběžně taky vybraná. Takže teď už jen netrpělivě všichni čekáme na den D. Držte nám palce, ať vše dobře dopadne příští týden!

21.1.2013

Už je za námi 7. týden březosti, konkrétně 51. den. Začala jsem měřit Nelle teplotu, abychom včas podchytili blížící se porod. Zatím máme čas (teplota 37,8 ˚C), ale kdo ví, třeba už za 8 dní bude u nás více veselo. Termín porodu předpokládáme v rozmezí od 29.1. do 3.2. Včera jsem poprvé zpozorovala pohyby vrtících se štěňátek a slyšela tlukot jejich srdíček. Nella už pobývá hodně času v porodně. Foto v galerii.

Seventh week of pregnancy is behind us, specifically 51st day. I start measure temperature to know when will start birth. We have still time the temperature is 37,8 ˚C. But maybe during 8 days we will have small puppies. Excepting date of birth is in date from 29th January till 3th February. Yesterday I sow first move of puppies by my own eyes and heartbeat. Nella spend many time in farrowing house. Photo in the gallery.

14.1.2013

Pro ty, co čekají na štěňátko z vrhu "A" přináším krátký report o naší Nellince.... o víkendu byl za námi už 6. týden březosti. Všechno zdá se probíhá zatím v pořádku, jen je na sebe Nella více opatrnější. Ze schodů chodí jako dámička, aby nezakopla a nenastal předčasný porod. Přešli jsme už na granule pro březí feny (Royal Canin Medium Starter), takže pomalu zvyšujem dávku, jelikož naší Nellince velice chutná. Procházky jsme omezili jen na 30 minut denně. Bohužel Nella už neobleče svůj zimní kabátek, jelikož se její bříško opravdu hodně zvětšilo. Je to teď taková zrzavá koule na vyžlích nožkách. Většinu dne už jen prospí. Samozřejmě ji hlídá její manžel Tap, který dohlíží, zda je vše opravdu v pořádku... V pokoji přibyla porodna, takže si pomalu zvyká na nový příbytek.

Here is short report about Nella for those who are waiting a puppy from 1st litter "A". At 13th January was over us already 6th week of pregnancy. Everything seems fine. Nella is much more careful at himself. Walks down the stairs very slow like lady. We changed granules. Now she eat granules for pregnant females, so slowly increase the dose, because our Nella is very hungry. We limited walks to only 30 minutes per day. Unfortunately Nella can´t put on her winter coat as her belly really increased too much. She looks like redheaded ball on slim legs. Most of the day just sleeps. Of course her husband Tap is watching her to see if everything is really okay ... In the farrowing room was added birthing box so she get used the new abode.

....................................................................................................................................................

Naše chovatelská stanice GINGER ANGEL má štěňata - vrh A (matka Honey Jantar Devil + otec Táltos Köfalmenti). Oba rodiče žijí pod jednou střechou, takže výhodou je vidět oba psíky a kupu jejich zrzavých dětí pohromadě. Štěňátka budou s průkazem původu (PP), odčervená, očkovaná, tetovaná, vychovaná do 8 týdnů s maximální péčí a láskou. Štěňátka se narodila 31.1.2013 a k odběru budou na konci března 2013. Na jaře se malí prcci okoukají v nových domovech a v létě už můžou pilně pracovat budoucí majitelé na nějakém tom výcviku a také výstavách.
Všechny naše štěňátka mají budoucí majitele. Momentálně můžu pouze doporučit štěňátko maďarského ohaře z jiné chovatelské stanice, v případě zájmu mě kontaktujte na telefonu 776 297 793 nebo na e-mail bittnerova.l@centrum.cz případně prostřednictvím formuláře:

HONEY JANTAR DEVIL- alias Nella, nar. 9.5.2009 v Šale (Slovensko), Maďarský ohař- krátkosrstý
(matka: Cora Dodvaparti + otec: Kit z Kurucovho dvora)
DKK 0/0

Výstavy:
2 x BOB, 1 x BOG III SK
SLOVENSKÝ ŠAMPION, SLOVENSKÝ GRANDŠAMPION, RAKOUSKÝ ŠAMPION, čekatelka ČESKÉHO, POLSKÉHO A SRBSKÉHO ŠAMPIONA
Nella je temperamentní fenka, vyžaduje neustále pozornost a kontakt s člověkem. Umí se ale taky sama zabavit. Miluje děti a je nekonfliktní vůči ostatním psům. Co se týká práce, tak ji strašně baví různé úkoly- od vyhledávání až po aporty. Hledá spolehlivě a nikdy jí neuteče žádná stopa zvěře. Je vytrvalá s velkou chutí pracovat...

Zkoušky:
ZV, I.cena (209 bodů), nos 4
PZ , I.cena (291 bodů), nos 4

TÁLTOS KÖFALMENTI- alias Tap- nar. 16.8.2008 v Szegedu (Maďarsko), Maďarský ohař- krátkosrstý
(matka: Köfalmenti Kincsö + otec: Pompás Malomközi)
DKK 1/2

Výstavy:
Mezinárodní výstavní šampion C.I.E
Mezinárodní šampion krásy C.I.B
Vítěz speciální výstavy klubu KCHHMO Zákupy
Vítěz VII. FCI Mladá Boleslav
7x BOB, 2x BIG III ČR, 1x BIG III SK, 1x BIG I CR, 1 x BIG II PL
ČESKÝ ŠAMPION, ČESKÝ GRANDŠAMPION, SLOVENSKÝ ŠAMPION, SLOVENSKÝ GRANDŠAMPION , POLSKÝ ŠAMPION, čekatel CHORVATSKÉHO, MAĎARSKÉHO a RAKOUSKÉHO šampiona
Tap jako jediný chovný pes v ČR se pyšní tituly C.I.E. a C.I.B!

Zkoušky:
ZV - I.cena (218 bodů), 4 nos, vítěz zkoušek
PZ - I. cena (300 bodů), 4 nos, vítěz zkoušek
SZVP - I. cena (87 bodů)
LZ - I.cena (240 bodů), 4 nos, vítěz zkoušek
Tap je velice inteligentní pes, je prostě jako člověk. Je velmi společenský, klidné a vyrovnané povahy, má rád lidskou smečku a pro úkol, který dostane by vypustil duši. Je velký pracant. Asi nejlépe jde pozorovat jeho práci na honech, kterých se pravidelně účastní....

 

ENGLISH

We will inform you about the current condition of puppies here. You can enjoy the new photos and the latest news soon. smiley

Our kennel GINGER ANGEL will have puppies - 1st litter named A (mother Honey Jantar Devil + father Táltos Köfalmenti). You can make reservation for puppies right now. Both are living in our house so both are here to be seen with their small puppies. I suppose borning of puppies at the end of month January or beginning of February. Puppies will be ready for their forever homes at the end of March 2013. New owners can enjoy a lot of fun and also work with them in summer 2013.

If you are interested, you can contact me directly by phone 00420 776 297 793 or by e-mail bittnerova.l@centrum.cz or form below.

 

HONEY JANTAR DEVIL- alias Nella, born on  9.5.2009 in Šala (Slovak republik), Magyar Vizsla
(mather: Cora Dodvaparti, father: Kit z Kurucovho dvora)
Hip dysplazia 0/0 it means A/A.

Shows:
2 x BOB, 1 x BOG III SK
SLOVAK CHAMPION, SLOVAK GRANDCHAMPION, AUSTRIA CHAMPION, waiting for CZECH, POLAND and SERBIA CHAMPION
Nella is very temperament, loving kids, very teachable and cuddly.

Exams:
Spring examination, I.prize (209 points), nose 4
Autumn examination , I.prize (291 points), nose 4

 

TÁLTOS KÖFALMENTI- alias Tap- born on 16.8.2008 in Szeged (Hungary), Magyar Vizsla
(mather: Köfalmenti Kincsö + father: Pompás Malomközi)
Hip dysplazia 1/2 it means B/C.

Shows:
International champion of shows C.I.E.
International champion of beauty C.I.B.
Winner of special club show KCHHMO Zákupy
Winner of VII. group FCI in Mladá Boleslav
7x BOB, 2x BIG III ČR, 1x BIG III SK, 1x BIG I CR, 1 x BIG II PL
CZECH CHAMPION, CZECH GRANDCHAMPION, SLOVAK CHAMPION, SLOVAK GRANDCHAMPION , POLAND CHAMPION, waiting for CROATIA, HUNGARY and AUSTRIA champion
Tap is only one breeding dog in Czech republic which have title C.I.E. and C.I.B.

Exams:
Spring examination - I.prize (218 points), 4 nose, winner of exams
Autumn examination - I. prize (300 points), 4 nose, winner of exams
Water examination - I. prize (87 points)
Forest examination - I.prize (240 points), 4 nose, winner of exams
Tap is very inteligent, serene family dog, very balanced character, hunting with passion.